שחייה- הספורט בו שורפים הכי הרבה ונשארים רטובים | www.Articles.co.il

כשתשאלו את רופא המשפחה שלכם על איזה ספורט הוא ממליץ סביר להניח שימליץ על שתי תחומי ספורט : הראשון הוא הליכה והשני הוא שחייה.

בעוד הליכה מיועדת בעיקר לשריפת קלוריות ושומנים תוך שמירה על דופק סביר ונוח, שחייה תשרוף לכם קלוריות רבות, תחזק לכם שרירים ותשפר משמעותית את הכושר הגופני שלכם כיוון שהיא באה לחזק סיבולת לב-ריאה וקיבולת ריאתית..

הליכה אינה מומלצת לאנשים הסובלים מבעיות גב או ברכיים עקב הזעזועים שנגרמים לגוף מפעילות זאת. לכן אם אתם סובלים מבעיות גב או ברכיים מומלץ ביותר להתחיל בפעילות שחייה.

שחייה כיום, היא גם תחום ספורט אותו מתרגלים נכים כיוון שבתוך המים קל יותר לבצע פעילויות של הזזת הגפיים וגם אנשים המרותקים לכיסא גלגלים בחיי היום יום יכולים לבצע ספורט זה.

בנוסף, ישנם הממליצים לתת לילדים בגילאים קטנים ללמוד שחייה כמה שיותר מהר. לימוד שחייה ישפר את הביטחון העצמי של הילד, יאפשר לו לחזק שרירים בצורה טובה ויתרום להתפתחות שלו. אולי בהתחלה שחייה מלחיצה ילדים אולם בחירה של מורה מתאים המסוגל ויודע לעבוד טוב עם ילדים יביא לתוצאות הרצויות.

כיום, קיימים מסגרות בהן נותנים לתינוקות לשחות מגיל צעיר וזאת בשיתוף עם ההורים. ההשערה אומרת כי הזיכרונות של התינוק מהבטן עדיין "טריים" וביצוע שחייה זה פעולה שעדיין נשמרת לו בזיכרון כיוון שעל פי השערה זאת, התנועות שהוא מבצע בבטן בזמן הריון דומות מאוד לאלו שהוא מבצע בזמן שחייה. חשוב מאוד להגיד, ששחייה לתינוקות יכולה להיות בעייתית, כיוון שהם מרבים לחלות ושחייה עלולה להיות גורם למחלות האופייניות אצל תינוקות כדוגמת התקררות ושפעת.

בסופו של דבר, אם אתם מעוניינים לשרוף קלוריות ולהישאר רטובים, פשוט תשחו.

מקור המאמר: www.Articles.co.il - מאמרים לשימוש חופשי

מאת: עידו אבי