הולכים אחריו במים |

 

   הולכים אחריו במיםתתפלאו, אבל אולי מהבריכה בסביון עוד ייצא מייקל פלפס הבא...

החורף  המסרב להגיע לא מרתיע את יובל רותם, שכבר 9 שנים שוחה קיץ- חורף בבריכה בקאנטרי בסביון, וסוחב אחריו עשרות תינוקות והוריהן, ילדים ומבוגרים, ש"הולכים אחריו במים".

רותם, כבר 9 שנים בסביון, גדל בקיבוץ גבעת חיים איחוד, שם למד לשחות, קטף בילדותו את תואר אלוף ישראל בשחייה ובנערותו, היה אלוף ישראל בסגנון פרפר.

הוא אימן בווינגייט את שחייניה הבוגרים של נבחרת ישראל ואת המחוננים של הנוער וכיום הוא עוסק באימון של קבוצות שחייה, בלימוד שחיית תינוקות ובהידרותרפיה.

"חשוב לי להקדיש את הזמן המועט שיש לי לילדים עם צרכים טיפוליים כמו בעיות קשב וריכוז, אוטיזם, בעיות מוטוריות או כאלה הנובעות מחולשה של שרירים וכדומה".

בית הספר לשחייה ("עולמות השחייה") בסביון צבר לעצמו מוניטין רב לאורך השנים בזכות צוות מדריכים מקצועי, ותיק ומנוסה.

ב 9 השנים האחרונות הוא מרכז את "עולמות השחייה" שפועל לאורך כל השנה, ומשלב קורסי קיץ וחורף ללימוד ולשיפור סגנונות שחייה שונים.

הקורסים מתחלקים לקורסי ילדים, קורסים למבוגרים וקבוצת "מאסטרס"- קבוצת שחייה למבוגרים מקצועיים או שחייני עבר המתעסקים בשחייה מקצועית או בטריאתלון.

חלק מעבודתו כמאמן שחייה הוא במיגור פחדי מים בקרב ילדים ומבוגרים.

"הניסיון שלי והעבודה שאני בא מתחום ההידרותרפיה, עוזרים לי הרבה כשמדובר בצורך ללמד אנשים להרגיש ביטחון במים. ההתגברות היא בשלבים, וחלק מהביטחון שמוקנה כאן, מסייע אחרי כן גם בתחומי חיים אחרים".

 

ילדים רבים בקבוצות גיל שונות מ-5 ועד 18 נוטלים כיום חלק בחוגי השחייה בחורף בקאנטרי קלאב סביון.

רותם מקפיד על לימוד של טכניקה וסגנון, "מתוך מחשבה שילד שיודע לשחות נכון גם ישחה מהר". אבל לא רק סגנון כי אם גם הצורך להקנות את האהבה למים. "חשוב לי לחנך את הילדים לאהוב ספורט ולסגל לעצמם אורח חיים ספורטיבי כדרך חיים לשנים. ענף השחייה הוא לפעמים ספורט קשה וסיזיפי, אבל הוא מעניק המון, הן בחיזוק קבוצות שרירים וחגורת כתפיים ובשיפור רמת הבריאות והמערכת החיסונית בכלל, והן כמשהו שמחנך ומחייב משמעת עצמית, רצינות, אסטרטגיה והשקעה".

בקיץ ובחורף-בסביבות פברואר, מתקיימות תחרויות לסיום חצי עונה עם חלוקת מדליות לזוכים.

נותר רק להמתין ולראות מתי ייצא מהבריכה הזו, מייקל פלפס הבא...